Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
70 postów 1171 komentarzy

Konstruktywna alternatywa: RACJONALIZM

Redaktor1966 - Piotr Kołodyński - autor-redaktor: www.wolnyswiat.pl

Konstruktywne uwagi m.in. odnośnie funkcjonowania stron, wykorzystywania internetu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

M.in. P. są wzorcem - proszę być pozytywnym, a nie negatywnym. Odnośnie, opłacanych przez klientów reklamodawców/czyli to my jesteśmy pierwotnymi ich opłacaczami, tzw. reklam...

 

>BEZ TRZYMANKI<…>NA WŁASNE OCZY<...>BEZ TRZYMANKI<…>POCZUJ FILM<...>BEZ TRZYMANKI<…>POCZUJ EMOCJE<...>BEZ TRZYMANKI<…>TO TWÓJ PROGRAM<…>BEZ TRZYMANKI<…>TO TWÓJ WYBÓR<...>BEZ TRZYMANKI<…>TY I FILM<…>BEZ TRZYMANKI<…>OGLĄDASZ FILM DLA CEBIE I TWOJE RODZINY<...>BEZ TRZYMANKI<…
Jeden z milionów przykładów (w cały czas widocznej nazwie filmu/podpisie widać nazwę firmy, a w prawym dolnym rogu ekranu także widać tą nazwę stanowiącą jednocześnie trzon adresu strony internetowej, ale podczas oglądania filmu także trzeba jeszcze odbierać wstawki wizualne z nazwą firmy i z podkładem dźwiękowym (a może i opisujący produkt także podaje tą nazwę) - miliony ludzi powinno mieć to kodowane w umyśle, o tym pamiętać, mieć zaśmiecony umysł... 1-dna osoba na tysiące to kupi, i jak będzie potrzebować skontaktować się z producentem, to przeczyta nazwę firmy na produkcie albo jego opakowaniu bądź na dołączonej do niego ulotce, broszurce, dokumencie, spyta się w sklepie, znajdzie w internecie, itp.
Ale nie – miliardy ludzi musi odebrać, z tego skutkami, miliony niepotrzebnych im informacji, bo tak postanowili psychopaci i współpracujący z nimi debile, w tym stanowiący prawo...)...
To zaczyna dotyczyć także i innych przekazów, np. filmów przyrodniczych, popularnonaukowych, fabularnych, programów rozrywkowych, itp., itd. – w kółko podawanie nazwy programu, tytułu filmu, jakiegoś sloganu, wstawia się reklamy, itp...
Electric bicycle with Magic Pie 3 - Presentation from MIROMAX_HD.mp4
 
 
Sz. P.
Proszę dać wybór: włącz/wyłącz animację i w tej właśnie kolejności. Bo w tej wersji nie da się korzystać z strony - więc zamiast zyskiwać Państwo i Korzystający/wszyscy tracą (ja stosuję kawałki kartonów do zasłaniania irytującej, dekoncentrującej, uwrażliwiającej, uszkadzającej psychikę, upośledzającej zdolność do koncentracji, skupienia uwagi animacji, gdy nie da się wyłączyć jakiejś animacji, przesuwania tekstów, obrazków, bo program antyspamowy nie daje rady, czy jego włączenie wyłącza pożądane funkcje na danej stronie).
 
Jeszcze inaczej:
Czy Państwu podobałoby się, gdyby ktoś machał P. przed oczami jakimś pismem, obrazkami, gasił i zapalał światło, przewijał jakieś treści (szczególnie irytujące w internecie jest miganie obrazkiem), oferował niechciane rzeczy; zabierał czas, irytował; uwrażliwiał; demoralizował, wypaczał; uczył tego, prowokował, wywoływał naśladownictwo, rozpowszechniał to wśród tego odbiorców; szkodził, itd...
Więc wszelkie animacje, dźwięki powinny być uruchamiane (właśnie w tej kolejności, czyli, standardowo, mają być wyłączone, a nie włączone) przez internautę (przekonają się P., jak niewiele osób będzie tym zainteresowanych, a raczej nikt).
 
Kolejny aspekt tego problemu, to fakt, że część użytkowników internetu korzysta z bezprzewodowego modemu internetowego, a takie, w dodatku niechciane animacje, „zabierają” bajty, których limit jest ograniczony.
 
Następny aspekt, to spowalnianie korzystania z internetu, a nawet przyczynianie się do zawieszania się komputera...
 
PS
Państwo tego nie wymyślili, tylko naśladują i rozpowszechniają to dalej (nikotynizm, narkomania, alkoholizm zaczął się od jednej osoby, obecnie robią to, łącznie, miliardy)…
 
 
Proszę wpisać do wyszukiwarki i zobaczyć ile jest milionów wyników: Ciesz się zakupami Pełen marzeń Pełna marzeń Twoje marzenia Kup Dla Ciebie Poczuj radość Poczuj wolność Zobacz Obejrzyj Twój wybór Ten wspaniały Niezapomniane chwile. Itp., itd...
 
 
„PC FORMAT” nr 2/2009 r.
PRĄDOŻERNE REKLAMY
Używanie programów blokujących reklamy na stronach internetowych jest ekologiczne, donosi firma Sec-Theory. (...) Ponieważ większość reklam internetowych ma postać kolorowych animacji, do ich obsługi są potrzebne znaczne zasoby obliczeniowe komputera. Ich zaoszczędzenie wskutek blokowania reklam pozwala ograniczyć zużycie energii (...). | www.di.com.pl
 
 
„W raz z początkami rewolucji informatycznej pojawiło się [...] zjawisko szumu informatycznego. Istotnym problemem stała się możliwość radzenia sobie z nadmiarem informacji, z odsiewaniem tego co ważne, od tego, co nieważne. Przy okazji słowo „informacja” skutecznie wyodrębniło się z pola znaczeniowego, które niegdyś dzieliło ze słowem „wiedza”.
[Czyli: kiedyś dowiedziałeś się czegoś i byłeś mądrzejszy, teraz większość informacji jakie otrzymujesz nie pomnaża twojej mądrości?]
Mirosław Pęczak; „Pan Cogito przed monitorem. Dlaczego Stanisław Lem nie lubi Internetu?”
 
Autor: Verona
 
 
Przeciętny Amerykanin styka się z około 3 tys. przekazów reklamowych dziennie, a mieszkaniec Unii Europejskiej z około 2 tys.
 
W ciągu życia jednego pokolenia zdolność do koncentracji zmalała - jak się oblicza - przynajmniej pięciokrotnie.
 
Na zaburzenia psychiczne cierpi w naszym kraju ok. 2,4 mln osób (1,5 mln dorosłych oraz 900 tys. dzieci i młodzieży, czyli w sumie dwukrotnie więcej niż w 1990 r.). Ze specjalistycznej opieki psychiatrycznej korzysta co 27 Polak (3,7 proc. populacji) (...).
[Dotyczy tych, którzy się do tego przyczyniają, oraz ich ofiar... – red.]
 
Schizofrenia dotyka aż 400 tysięcy Polaków, cierpi na nią jedna na 100 osób. Jest bardzo demokratyczna: dotyka i profesorów uniwersytetu, i kloszardów. Występuje na całym świecie, bez względu na płeć, rasę i religię. Choruje na nią aż 50 milionów ludzi. W samych Stanach Zjednoczonych cierpią na nią 2 miliony Amerykanów, a każdego roku notuje się ponad 100 tys. nowych przypadków zachorowań. W Wielkiej Brytanii każdego roku schizofrenię rozpoznaje się u 7500 pacjentów. Codziennie na polskich oddziałach psychiatrycznych przebywa około 8770 osób z rozpoznaniem tej choroby.
 
CO NAJMNIEJ MILION POLAKÓW CIERPI NA DEPRESJĘ
POLACY WPADAJĄ W DEPRESJĘ NA POTĘGĘ Na tę chorobę cierpi już co dziesiąty z nas.
ZABIJE NAS... DEPRESJA W przyszłości to właśnie ta choroba będzie najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie.
Takiego zdania są eksperci Światowej Organizacji Zdrowia, którzy spotkali się w Atenach w ramach pierwszego Globalnego Szczytu Zdrowia Psychicznego - podaje polskieradio.pl.
Jego zdaniem, choroba ta może mieć kilka przyczyn, niektóre z nich są biologiczne, ale duże znacznie mają też czynniki zewnętrzne, na przykład stres.
 
PLAGA ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH EUROPEJCZYKÓW Aż 165 mln Europejczyków, czyli 38 proc. populacji naszego kontynentu, każdego roku cierpi na zaburzenia psychiczne i choroby mózgu takie jak depresja, napady lęku, bezsenność oraz demencja – wykazał raport European College of Neuropsychopharmacology (ENCP).
Autorzy międzynarodowego raportu twierdzą w komentarzu, że choroby psychiczne są największym w XXI stuleciu wyzwaniem zdrowotnym dla Europy. Alarmują, że tylko jedna trzecia dotkniętych tymi chorobami osób korzysta z pomocy specjalisty i zażywa leki. Dodają, że wiele spośród tych osób zgłasza się po pomoc z wieloletnim opóźnieniem.
Uczony dodał, że te schorzenia są jedną z głównych przyczyn zgonów i niepełnosprawności oraz ogromnym obciążeniem społecznym i dla służby zdrowia.
Prognozy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) są jeszcze bardziej niepokojące. Przewiduje ona, że w 2020 r. depresja będzie na świecie drugą najbardziej kosztowną społecznie chorobą (po chorobach nowotworowych - PAP).
Cytowany przez Reutersa David Nutt, psychofarmakolog z Imperial College London, dodał, że jeśli nie uda się tego dokonać, zaburzenia psychiczne i choroby mózgu jeszcze przez następne stulecia będą najpoważniejszym problemem zdrowotnym ludzkości.
 
WSZYSCY JESTEŚMY CHORZY PSYCHICZNIE?Naukowcy twierdzą, że tak. Ale nie każdy się przyznaje.
Zaburzenia psychiczne występują częściej niż nam się wydaje. Przypadków stanów lękowych, depresji, natręctw i uzależnień od alkoholu, narkotyków czy czynności może być nawet dwukrotnie więcej niż wynika ze statystyk - alarmuje portal brightsurf.com
 
DORASTA POKOLENIE CHORYCH UMYSŁOWO. NIE MA DLA NICH RATUNKU? Choć nie zawsze chodzi o ciężką psychozę, to jednak jedno na pięcioro dzieci ma objawy zaburzeń psychicznych utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie - donosi eurekalert.org.
Odkryto też bardzo silny związek między zdrowiem psychicznym dziecka a zdrowiem psychicznym jego rodziców - dodaje serwis.
Aż u 40 proc. badanych wykryto więcej niż jedną formę zaburzenia. Poziom obecności w badanej grupie zaburzeń trwale utrzymujących się (przez całe życie) określono na 22,2 proc.
 
 
Jakim prawem P. decydują o tym: kto, co, kiedy, gdzie, jak ma słuchać, czytać, oglądać; odbierać; na czym skupiać swoją uwagę; o czym myśleć; czym się zajmować; w jakim być stanie!!
Jakim prawem P. zaśmiecają, zatruwają umysły, uczą takiego traktowania innych samopoczucia, intelektu, psychiki, zdrowia; potencjału; przyczyniają się do bezmyślności, wpajają konsumpcjonizm; demoralizują, wypaczają, uszkadzają psychikę; upośledzają zdolność do skupiania uwagi, do koncentracji; szkodzą, niszczą; pogrążają!!
Bo inni tak postepują, więc jest precedens... Jaka jest tego efektywność, pomijając wymienione skutki, efekty... – poniżej 1%... A jakie są na to nakłady, tego koszty, skutki gospodarcze, społeczne – marnowania czasu, energii, środków; zasobów, potencjałów, robienia z ludzi debili, psychopatów, itp., itd... I przecież inni/konkurencja robią to samo, więc jaki to ma sens i z tego powodu...
 
PS
Ludzkie bydło nie myśli, tylko naśladuje, psychopaci świadomie szkodzą, w tym wmawiając, że nie szkodzą, mają rację, prawo, że to jest słuszne, dobre, że to jest objaw wolności, że broniący się, innych są nienormalni, winni, itp., itd...
 
--------
Więcej:
Nim projekt jest bardziej racjonalny...
 
 
WYPŁOCINOREKLAMOWY ŚWIAT
 
WYPŁOCINY REKLAMOWE – POSTULATY
 
WYPŁOCINY REKLAMOWE
 
 
DO OBRONY PRZED SŁUCHANIEM RTV, JAZGOTU MUZYCZNEGO
Proszę swój nałóg, uleganie instynktowi stadnemu i wynikłe z tego naśladownictwo, bezmyślność, potrzebę szkodzenia sobierealizować przynajmniej bez bezpośredniej szkody dla innych (nie robić z nich radiowych, telewizyjnych ćpunów...; psychicznych, umysłowych, w tym intelektualnych kalek...)!
 
 
------------------------------------
 
 
Narzekacie na brak niezależnych mediów, na tzw. przebrzydłe reklamy, a jak one mogą funkcjonować bez sprzedajności... Chyba że wprowadzi się odpłatność!
Trzeba więc wprowadzić odpłatność za korzystanie z serwisów informacyjnych, pism internetowych (np. 20 zł za rok x np. 100 tys. klientów/czytelników = 2 mln zł).
My czytamy, czyli korzystamy z opłaconego, kupionego przez kogoś sprzętu, dzięki wnoszeniu przez niego opłat, w tym za czynsz, media, korzystamy z plonów czyjejś pracy, to ci ludzie powinni otrzymywać za to pieniądze, bo to nie jest za darmo, bo to jest usługa, ich praca!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
25.01.2013 r.
Kolejny raz, rok m.in. w tej sprawie...
 
List otwarty (wysłany adresatom i umieszczony na moich wątkach na kilku forach internetowych, w tym:
 
//www.wolnyswiat.pl/forum/viewforum.php?f=2&sid=c52d219edb2872ec80bfccdcc2eff5bd - łącznie ponad 300 tys. wejść + kolejne setki tys. wejść na moje pliki stanowiące internetowe pismo
DO:
- DYREKCJI SIECI HIPERMARKETÓW, SUPERMARKETÓW, SKLEPÓW
- KANCELARII PREMIERA
- KANCELARII SEJMU,
- KANCELARII SENATU.
 
 
Kolejny raz, rok w tej sprawie (dotyczy tych, którzy nie przestrzegają nawet elementarnych zasad (...). Dla tych, którzy pozytywnie działają i są takim wzorcem dla innych wyrazy uznania i podziękowanie)...
Elementarna zasada, która powinna obowiązywać w normalnym, chociaż w 50% kraju:
- w dni parzyste muzyka, wszelkie formy i rodzaje reklam
- w dni nieparzyste absolutna cisza, spokój, kultura (bez jakichkolwiek aktywnych reklam).
– O czym trzeba informować klientów odpowiednimi napisami przy drzwiach wejściowych.
 
W SPRAWIE PRZYMUSZANIA WSZYSTKICH/W WSZYSTKIE DNI DO ODBIORU TZW. REKLAM, SŁUCHANIA WYCIA, SKOWYCZENIA, ZAWODZENIA, RZĘPOLENIA, JAZGOTU MUZYCZNEGO/dyskryminacji/uniemożliwiania normalnego funkcjonowania w społeczeństwie/traktowania ludzi jak bezmyślne/bezwolne bydło/robienia z ludzi „bezmyślnego bydła”/nie przestrzegania nawet elementarnych zasad pozytywnego współistnienia w społeczeństwie, współdziałania/świadomego szkodzenia, w tym dyskryminacji, demoralizowania, wypaczania, zaśmiecania, zatruwania umysłów/stresowania, irytowania, uwrażliwiania, doprowadzania do chorób, uszkadzania/upośledzania psychik/degenerowania, degradowania, w tym za sprawą tego powszechności w innych publicznych msh, w mediach, w tym w radiu, telewizji, inernecie, za sprawą nie unormowania tego procederu, a co jest ich obowiązkiem, przez odpowiedzialnych m.in. za to, by tak nie było, tzw. wybrańców Narodu zasiadających w polskim Parlamencie, co wynika z ich niekompetentności, nieodpowiedzialności... - pod kątem ochrony obywateli/interesu społecznego, państwa
 
 
ŻĄDNYCH ZASAD, A ZATEM I ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI, ZA TO 100% SZKODZENIA...
Na przykładzie sieci hipermarketów, gdzie od lat wysyłam uświadamiające materiały, apele, wykazy, unaocznienia, prośby, a zamiast pozytywnych, jak i niemal w wszystkich innych przypadkach, sprawach, co dotyczy także parlamentarzystów, w tym także i w tej sprawie..., są negatywne efekty, a w tym przypadku do codziennego przymuszania do słuchania muzycznego rzępolenia, itp. dodano jeszcze przymus słuchania tzw. reklam...!
Nawet apel o podział, że: w dni parzyste są z muzyką/rzępoleniem, reklamami, a nieparzyste są dniami ciszy, spokoju, kultury/normalności, tak by był wybór dla klientów (z których część to wrażliwcy, są też osoby o umysłach analitycznych, czyli to, co odbierają analizują), szansa wybrania dni pracy dla pracowników, został zignorowany – wszyscy, w tym pracownicy (z tym, że oni, łącznie, tysiące razy rocznie) mają zawsze słuchać jazgotu i reklam, bo to według odpowiedzialnych za to osobników jest, pewnie w wersji oficjalnej argumentacji, normalne, a zatem prawidłowe, a więc dowodem wrażliwości, dbania o przekazywane dalej, za sprawą swojego stanu, co wpływa na zachowanie, postępowanie, samopoczucie, pozytywne relacje w społeczeństwie, intelekt, zdrowie, potencjał tego odbiorców, jest to pozytywny przykład dla kolejnych naśladowców...
A tak naprawdę, ponieważ w pełni wiedzą, jakie są tego skutki, bo im to wielokrotnie unaoczniłem, to dalej to czyniąc jednoznacznie ukazują kim są, jako świadomie krzywdzący ludzi, zajmujący się destrukcją, że nic ich nie powstrzyma, poza rygorem przewidzianych prawem restrykcji, co trzeba skutecznie zapewnić!
 
www.o2.pl / www.sfora.pl | Środa 31.10.2012, 07:04
JESZCZE WIĘCEJ REKLAM? ZWIĘKSZĄ LIMITY DLA POLSKIEJ TELEWIZJI
Tak chcą pokonać konkurencję.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce, żeby stacje mogły emitować dwa razy większą liczbę spotów autopromocyjnych niż obecnie. Po zmianie przepisów w ciągu każdej godziny programu będzie się mogło pojawić 12 minut reklam i cztery minuty autopromocji - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".
To ma wyrównać szanse polskich nadawców w starciu z telewizjami zagranicznymi, których nie dotyczą podobne ograniczenia. | TM
 
    //tvp.info/informacje/polska/wiecej-autopromocji-w-polskiej-tv/8965757
    //wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12772648,_Dziennik_Gazeta_Pra...
 
 
Sprawa ma także ogólny kontekst, bo dotyczy i innych sieci hipermarketów, zwykłych sklepów, mediów, w tym radia, telewizji, internetu, w tym portali, msc publicznych, w tym na nich migających, przesuwających napisy, wizualizacje tablic reklamowych, że ani nie można spokojnie przejść, poczekać na środek transportu, ani jechać nie tylko bez stresu (...), ale nawet, jako kierowca, w ogóle bezpiecznie, ani stanąć przy oknie w mieszkaniu, a co dopiero przez nie spojrzeć, itp...
 
 
Kolejny problem, również wielokrotnie m.in. im przeze mnie unaoczniany, m.in. z tymi osobnikami związany, to brak ochrony przed trucizną nikotynową na terenach ich hal sprzedaży, bo dalej nie umieścili zakazu trucia nikotyną przy wejściach/wlocie „powietrza” do hal...
 
www.o2.pl | Piątek [05.06.2009, 12:21] 1 źródło
CO DZIEJE SIĘ W MÓZGU PSYCHOPATY
To często dobrzy sąsiedzi i mili ludzie.
Brak empatii, nieumiejętność odwzorowywania uczuć, słabsze odczuwanie bólu - to podstawowe cechy charakteryzujące psychopatów.
Jak wynika z ostatnich badań psychopaci stanowią jeden procent społeczeństwa, 15 do 20 procent mieszkańców więzień i 15 procent osób uzależnionych.
Psychopatami są osoby pozbawione uczucia empatii. Nie potrafią one odwzorowywać uczuć - twierdzi Monika Marczak z Uniwersytetu Warszawskiego.
Traktują też instrumentalnie innych ludzi i zawsze wybierają krótszą drogę do osiągnięcia celu, nawet jeśli wiąże się to z podjęciem kroków moralnie nagannych.
Źródło psychopatii tkwi w mózgu, a nie tylko w osobowości człowieka - twierdzi Monika Marczak.
Naukowcy nie są pewni czy psychopatów należy leczyć. Twierdzą bowiem, że operacja mózgu wiązałaby się także ze zmianą osobowości. | TM
 
www.o2.pl / www.sfora.pl | Środa [17.11.2010, 17:30]: Zakaz palenia będzie najbardziej dotkliwy dla chorych na schizofrenię. Aż 90 proc. z nich to palacze.
 
 
 
Jest tylko jeden - wspólny - ogólnoświatowy - globalny - interes.Inne podejście powoduje m.in. wojny, ogólnoświatową katastrofę ekologiczną – zagładę życia, nędzę i tego skutki, w tym ciemnotę, przestępczość i wiele innych!! Kto tego nie rozumie (efektu domina), nie powinien podejmować decyzji mających wpływ na innych.
 
Ja zajmuję się opisywaniem rzeczywistości,większość innych przedstawia o niej, wpojone, naśladowane, aprobowane, aktualne/jedynie słuszne, wyobrażenie, jej interpretację (osoby nie myślące, a więc nierozumiejące, niewnioskujące, nie posługują się rozumem, a więc nie opierają się w ocenach na analizie, czyli logicznym wnioskowaniu, faktach, rzeczywistości, tylko na wizerunku, deklaracjach, obiegowych, ocenach, kierują emocjami, głosem większości, naśladownictwem (instynktem stadnym))...
 
Prawda uświadamia, fakty mogą demaskować, obnażać a nie obrażać.
CO JEST NAJPIERW – SKUTEK CZY PRZYCZYNA…
Nie zajmuję się obrażaniem. Racjonalnie uzasadnione stwierdzenie faktu nie jest obrażaniem, tylko opisywaniem rzeczywistości, uświadamianiem (inaczej bym kłamał). A że jest ona taka... to nie moja wina (i ewentualne pretensje proszę kierować nie w moją stronę...). Czasem dosadna, ale adekwatna ocena daje do myślenia adresatowi z korzyścią dla niego i otoczenia. Czyli celem mojego pisma jest wskazanie, praktycznie, najrozsądniejszych rozwiązań problemów; zapobiegnięcie kolejnym (bezpośrednim, pośrednim, w tym ich skutkom dla psychiki, relacji międzyludzkich, zdrowia, życia).
PS
Więc zanim Państwo coś zrobią proszę się najpierw zastanowić: jakie będzie to miało konsekwencje (dla kogoś – P.)!
Jeżeli racjonalne, merytoryczne, etyczne, argumenty nie przemawiają do kogoś, są nierozumiane, to trzeba użyć innych... (sprawy należy nazywać po imieniu), skutecznych!
 
„Powiedzieć komuś idiota, to nie obelga, lecz diagnoza.” Julian Tuwim
 
 
WSZYSCY PONOSIMY WSZYSTKIEGO SKUTKI!
Z tym, że jedni bezpośrednio i pośrednio, a drudzy tylko pośrednio, bo za wszystko m.in. płacimy, a m.in. za wandalizm w bezpośrednich opłatach za użytkowanie publicznego dobra, oraz za pośrednictwem podatków płaconych osobiście bądź/i przez innych, którym płacimy odpowiednio więcej za produkty, usługi, z których korzystamy. Kolejnym aspektem szkodzenia, niszczenia są skutki ekologiczno-zdrowotne wynikłe z dodatkowej produkcji. A dotyczy to wszystkich aspektów zachowań, postępowania, działań, w tym także usług, produkcji – W tym łańcuchu powiązań biorą udział wszyscy mieszkańcy Ziemi!
 
 
Wyjaśniające, uświadamiające teksty, zakazy, itp. przygotowuje się dla psychopatów, debili i ich zdemoralizowanych, wypaczonych ofiar,by pozostali ludzie mieli na co się powołać, gdy wszystko inne zawiedzie (normalni, inteligentni ludzie nie potrzebują się z nimi zapoznawać, by postępować rozumnie, a więc normalnie, etycznie, czyli i prospołecznie, a zatem jednocześnie odpowiedzialnie)!
Pozytywne zachowanie, postępowanie, działania przyniosą,dzięki tego naśladowaniu, uczeniu, rozpowszechnianiu, osiągnięciu efektu pozytywnej lawiny, pozytywne efekty, a negatywne przyniosą negatywne skutki, konsekwencje, więc nie wolno ani sobie, ani innym w jakikolwiek sposób szkodzić, bo wówczas osiąga się efekt negatywnej lawiny!
Dbajmy o siebie m.in. dbając o innych (...).
Inteligentni, normalni, mądrzy, rozsądni, wrażliwi, etyczni, ludzie są wstanie przewidzieć skutki postępowania;wyciągają rozsądne, konstruktywne, całościowo przemyślane, wnioski, i jeśli coś czynią, to po to, by osiągnąć tego pozytywne, a nie negatywne efekty.
„To moja sprawa, czy i jak się truję!” Czy dla ciebie nie będzie miało, m.in. zdrowotno-psychiczno-ekonomicznego, znaczenia, że tacy jak ty, trujący się, demoralizujący, wypaczający, uczący, pośrednio, bezpośrednio, tego następnych (przecież ciebie do twojego stanu też ktoś właśnie tak doprowadził...), »inni«; społeczeństwo będzie chore, głupie, nienormalne, pośrednio, bezpośrednio złe...
ZASTANÓW SIĘ, JAKI JEST TWÓJ WPŁYW, WKŁAD W OTOCZENIE, ŚWIAT; GENY; POTENCJAŁ; RZECZYWISTOŚĆ. PAMIĘTAJ O SPRZĘŻENIU ZWROTNYM.
Dzisiaj Ty nie przejmujesz się że czynisz komuś krzywdę (lekceważysz, okazujesz obojętność, nieczułość, pogardę, kierujesz, krótkowzrocznie, swoim egoizmem, jesteś destrukcyjnie uparty/a, bezwzględny/a; uszkadzasz, w tym tego nieświadomych osób, psychikę, wypaczasz umysł, demoralizujesz swoim aspołecznym postępowaniem; degradujesz, degenerujesz; uszkadzasz geny; obniżasz potencjał, uczysz takiego postępowania, rozprzestrzeniasz takie traktowanie samopoczucia, zdrowia, intelektu, wspólnego interesu, dobra; nieświadomie, świadomie, w sposób nieuświadomiony, uświadomiony programujesz swój, innych umysł na destrukcję), szkodzisz (przyczyniasz do problemów, szkód, strat); pogrążasz » jutro Ktoś nie przejmuje się że tobie szkodzi »» pojutrze Nikt nie przejmuje się nikim ani niczym »»» po pojutrze nie ma kto; nie ma kim, ani czym się przejmować...
Dzięki temu co robisz, czynisz, świat może być gorszy bądź lepszy (to inwestycja). Możesz więc tracić bądź zyskiwać.
 
 
 
 
Więcej materiałów związanych z tematem znajduje się w poniższych plikach:
 
WYPŁOCINOREKLAMOWY ŚWIAT
 
DO OBRONY PRZED SŁUCHANIEM RTV, JAZGOTU MUZYCZNEGO
Proszę swój nałóg, uleganie instynktowi stadnemu i wynikłe z tego naśladownictwo, bezmyślność, potrzebę szkodzenia sobierealizować przynajmniej bez bezpośredniej szkody dla innych (nie robić z nich radiowych, telewizyjnych ćpunów...; psychicznych, umysłowych, w tym intelektualnych kalek...)!
 
WYPŁOCINY REKLAMOWE – POSTULATY
 
WYPŁOCINY REKLAMOWE
 
 
5 PRZYKŁADÓW SKUTECZNOŚCI PRZEKONYWANIA RACJONALNYMI ARGUMENTAMI…
 
Nim projekt jest bardziej racjonalny...
 
„LUDZI DZIELIMY M.IN. NA…”
 
STOPNIE ŚWIADOMOŚCI I TEGO OBJAWY ORAZ SKUTKI
 
 
No dobrze, ale co dalej Panie Piotrze?
 
 
==========================================
 
Ponieważ nie ma pozytywnych, za to są negatywne efekty, to krótkie przetłumaczenie powyższego pisma...:
Nie wolno przymuszać do przyjmowania gówna!!! Wy sami je jedzcie, jeśli tego uparcie chcecie – my was do tego nie tylko nie przymuszamy, ale nawet stanowczo tego odradzamy! Ale ponieważ znaczną część osób »ZAJMUJĄCYCH« ważne stanowiska stanowią psychopaci, debile, to żądamy, by przynajmniej w dni nieparzyste można było normalnie - bez spożywania jakiegokolwiek gówna - funkcjonować w społeczeństwie!!!
Wy nie mieć normalnych mózgów, więc nie rozumieć, nie chcieć postępować normalnie, prospołecznie, korzystnie/pozytywnie! Więc wy się zwolnić! Na wasze msa trzeba przyjąć normalnych, inteligentnych, etycznych, w tym odpowiedzialnych/kompetentnych ludzi!!!
PS
Ponieważ wy uważać się za normalnych ludzi, to wy to sprawdzić i przekazać podane przeze mnie linki etykom, psychologom, psychiatrom, prokuratorom, to wy się przekonać kim jesteście...
 
A oto, jak oceniają takie postępowanie inni...:
precz z reklamami
 
nienawidzę reklam
 
Itp., itd...
 
 
Wersja skrócona (cytaty).
Jeżeli przyjąć, iż przeciętny odbiorca RTV słyszy nazwę stacji, kanału, programu „tylko” 100 razy dziennie (a najczęściej dużo więcej) i każdy taki komunikat trwa 1 sekundę (najczęściej dłużej), to rocznie daje to 360 (dla uproszczenia obliczeń) x 100 = 36 000 sekund/razy = 10 godzin! x 10 lat = 100 godzin/360 000 razy!! A do tego trzeba dodać jeszcze wr, slogany, charakterystyczne melodie! Czyli, praktycznie, przez tysiące godzin, setki tysięcy razy słuchamy tej ogłupiającej, zatruwającej i pustoszącej umysły trucizny!! I pewni osobnicy..., stanowiący prawo, uważają, że wszystko jest OK, a nawet, że jest to nie tylko potrzebne ale i dobre (prezydent Kwaśniewski zawetował inicjatywę ustawodawczą ograniczającą emisję tego syfu!)...! Czy ktoś się jeszcze dziwi, że mamy społeczeństwo takie, jakie mamy (i m.in. takich osobników wybiera do tzw. władzy)...
Jaki sens ma powtarzanie czegoś, czego się nie chce słuchać?!; co się wie?!: w kółko dziesiątki razy, a co dopiero setki tys. razy?!
Podobnie ma się sytuacja np. z życzeniami „przyjemnych zakupów” w msh sprzedaży, „przyjemnej podróży” np. na Dworcu Centralnym, itp...
 
Przeciętny Amerykanin styka się z około 3 tys. przekazów reklamowych dziennie, a mieszkaniec Unii Europejskiej z około 2 tys.
 
W ciągu życia jednego pokolenia zdolność do koncentracji zmalała - jak się oblicza - przynajmniej pięciokrotnie.
 
Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 60% uczniów opuszczających szkołę podstawową jest wtórnymi analfabetami (umie czytać znaki, ale nie rozumie przeczytanych treści).
 
Tylko kilkanaście procent ludzi czyta coś wartościowego, z tego tylko 30% procent rozumie to, co czyta, a z nich tylko kilka procent wyciąga, przynajmniej z części materiałów, trafne wnioski... 70% czytających, odbiorców programów inf. nie rozumie treści przekazu, z tego ponad 40% niemal kompletnie...
[– To są rasowi i najlepiej, dla nich, jedyni wyborcy w demokracji...]
 
 
Na zaburzenia psychiczne cierpi w naszym kraju ok. 2,4 mln osób (1,5 mln dorosłych oraz 900 tys. dzieci i młodzieży, czyli w sumie dwukrotnie więcej niż w 1990 r.). Ze specjalistycznej opieki psychiatrycznej korzysta co 27 Polak (3,7 proc. populacji) (...).
[Dotyczy tych, którzy się do tego przyczyniają, oraz ich ofiar... – red.]
 
Schizofrenia dotyka aż 400 tysięcy Polaków, cierpi na nią jedna na 100 osób. Jest bardzo demokratyczna: dotyka i profesorów uniwersytetu, i kloszardów. Występuje na całym świecie, bez względu na płeć, rasę i religię. Choruje na nią aż 50 milionów ludzi. W samych Stanach Zjednoczonych cierpią na nią 2 miliony Amerykanów, a każdego roku notuje się ponad 100 tys. nowych przypadków zachorowań. W Wielkiej Brytanii każdego roku schizofrenię rozpoznaje się u 7500 pacjentów. Codziennie na polskich oddziałach psychiatrycznych przebywa około 8770 osób z rozpoznaniem tej choroby.
 
CO NAJMNIEJ MILION POLAKÓW CIERPI NA DEPRESJĘ
POLACY WPADAJĄ W DEPRESJĘ NA POTĘGĘ Na tę chorobę cierpi już co dziesiąty z nas.
ZABIJE NAS... DEPRESJA W przyszłości to właśnie ta choroba będzie najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie.
Takiego zdania są eksperci Światowej Organizacji Zdrowia, którzy spotkali się w Atenach w ramach pierwszego Globalnego Szczytu Zdrowia Psychicznego - podaje polskieradio.pl.
Jego zdaniem, choroba ta może mieć kilka przyczyn, niektóre z nich są biologiczne, ale duże znacznie mają też czynniki zewnętrzne, na przykład stres.
 
PLAGA ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH EUROPEJCZYKÓW Aż 165 mln Europejczyków, czyli 38 proc. populacji naszego kontynentu, każdego roku cierpi na zaburzenia psychiczne i choroby mózgu takie jak depresja, napady lęku, bezsenność oraz demencja – wykazał raport European College of Neuropsychopharmacology (ENCP).
Autorzy międzynarodowego raportu twierdzą w komentarzu, że choroby psychiczne są największym w XXI stuleciu wyzwaniem zdrowotnym dla Europy. Alarmują, że tylko jedna trzecia dotkniętych tymi chorobami osób korzysta z pomocy specjalisty i zażywa leki. Dodają, że wiele spośród tych osób zgłasza się po pomoc z wieloletnim opóźnieniem.
Uczony dodał, że te schorzenia są jedną z głównych przyczyn zgonów i niepełnosprawności oraz ogromnym obciążeniem społecznym i dla służby zdrowia.
Prognozy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) są jeszcze bardziej niepokojące. Przewiduje ona, że w 2020 r. depresja będzie na świecie drugą najbardziej kosztowną społecznie chorobą (po chorobach nowotworowych - PAP).
Cytowany przez Reutersa David Nutt, psychofarmakolog z Imperial College London, dodał, że jeśli nie uda się tego dokonać, zaburzenia psychiczne i choroby mózgu jeszcze przez następne stulecia będą najpoważniejszym problemem zdrowotnym ludzkości.
 
WSZYSCY JESTEŚMY CHORZY PSYCHICZNIE?Naukowcy twierdzą, że tak. Ale nie każdy się przyznaje.
Zaburzenia psychiczne występują częściej niż nam się wydaje. Przypadków stanów lękowych, depresji, natręctw i uzależnień od alkoholu, narkotyków czy czynności może być nawet dwukrotnie więcej niż wynika ze statystyk - alarmuje portal brightsurf.com
 
DORASTA POKOLENIE CHORYCH UMYSŁOWO. NIE MA DLA NICH RATUNKU? Choć nie zawsze chodzi o ciężką psychozę, to jednak jedno na pięcioro dzieci ma objawy zaburzeń psychicznych utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie - donosi eurekalert.org.
Odkryto też bardzo silny związek między zdrowiem psychicznym dziecka a zdrowiem psychicznym jego rodziców - dodaje serwis.
Aż u 40 proc. badanych wykryto więcej niż jedną formę zaburzenia. Poziom obecności w badanej grupie zaburzeń trwale utrzymujących się (przez całe życie) określono na 22,2 proc.
 
 
============================
 
PS
A, to gdzieś nie ma jeszcze reklamowego gówna, a w niektórych msh w ogóle jest jeszcze normalnie!... Co jeszcze przeoczyliśmy?!!... Gdzie i jak można jeszcze szkodzić, niszczyć?!...
Jakie to przyjemne otrzymać potwierdzenie, że się efektywnie szkodzi, a co najważniejsze – odwiecznym i zawsze niszczonym „wrogom” (wcześniej się ich zabijało i zjadało, potem więziło, torturowało i paliło na stosie): osobom o umysłach niezależnych, świadomych, inteligentnych, analitycznych, a więc to, co odbierają analizują, wrażliwych, więc jeszcze to, i to w dodatku dużo bardziej i dłużej od pozostałych przeżywają. Ha, ha ha!!!
Pisz, pisz sobie redaktorku, aż do śmierci (my ci najwyżej odpiszemy, bo masz dużą poczytność, a więc czyta to także dużo klientów, wyborców, że to dla dobra klientów, ludu, że jakoś innym to nie przeszkadza, i że my nie rozumiemy, co to znaczy wybór – jak wszyscy/w wszystkie dni, to wszyscy. Ha, ha ha! A dręczone, trute; niszczone przez nas bydło i tak nic nie zrobi/się nie obroni! Ha, ha, ha! Co za wspaniała wiadomość, jaki dziś przyjemny dzień!)...
 
Bo to, co osiągamy do tej pory odbywa się za wolno i na zbyt małą skalę!!!:
TO TYLKO... REALIZACJA UTOPII/ZBRODNIE PRZECIWKO NAM I NASTĘPNYM POKOLENIOM, NATURZE; ŻYCIU NA ZIEMI!!! (skrót)
 //www.wolnyswiat.pl/14sh5.html
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31