Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
70 postów 1171 komentarzy

Konstruktywna alternatywa: RACJONALIZM

Redaktor1966 - Piotr Kołodyński - autor-redaktor: www.wolnyswiat.pl

M.in. o PKB...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nim więcej ludzi będzie produkować „szybkie śmieci:”; nim szybciej coś stanie się śmieciem; nim PKB będzie większy - tym będzie lepiej...

 – zastanów się: co Ci wpojono (czego, kogo słuchasz; co powtarzasz; rozpowszechniasz; wpajasz; do czego się współprzyczyniasz)...!

Jeśli wielkość produkcji jest taka sama, jak w poprzednim roku/latach, tzn., że nie ma wzrostu PKB - wynosi 0, więc nie ma pretekstu do pożyczania pieniędzy/zadłużania, a więc według prokonsumpcyjnych utopistów: polityków, dyżurnych „ekonomistów”, kooperujących z nimi mediów/sprzedajnych, zdradzieckich kreatur, niszczycielskich, zabójczych, pogrążających bestii, debilnych samobójców jest źle...
Jeśli produkcja jest mniejsza (bo wyprodukowaliśmy w sposób znośny dla stanu środowiska, przyrody, zdrowia ludzi rzeczy trwałe, a m.in. z stali nierdzewnej, więc nie ma powodów do rabowania surowców, zamieniania ich na „szybkie śmieci”, skażania, niszczenia przyrody, zasobów, trucia ludzi), tzn., że ma mse spadek PKB, więc tym bardziej nie ma pretekstu do pożyczania pieniędzy/zadłużania. A więc wg opisanych osobników jest b. źle...
 
Ślepe zaułki: wyczerpanie surowców (a przed tym ogromny wzrost ich cen), wycięcie lasów, ograniczona powierzchnia Ziemi, zniszczenie zasobów, a m.in. skażenie tzw. ujęć wody pitnej, wód powierzchniowych, w tym ich zakwaszenie, w tym z ich zasobami, a m.in. rybami, skażenie, wyjałowienie gleb, globalne i totalne zmiany klimatyczne, środowiskowe powodujące niezdatność do życia na Ziemi, zdegenerowanie gatunku ludzkiego: zdrowotne, spowodowanie niezdolności do rozmnażania się, spowodowanie upośledzenia psychicznego, niedorozwoju umysłowego, a więc spowodowanie niezdolności do myślenia, rozumienia, odpowiedzialności, pozytywnego wkładu, konstruktywizmu; spowodowanie niezdolności do pracy, doprowadzenie i z tego powodu do wzrostu lawin problemów.
 
Wydawanie, dopłacanie, dotowanie = pożyczanie = wymuszona na eksport produkcja, by spłacać odsetki od długów = wymuszony, bez względu na skutki, konsekwencje/niezrównoważony wyścig techniki, gospodarczy = lawinowy wzrost skali i ilości problemów.
 
Wyścig zbrojeń = wymuszony, bez względu na skutki, konsekwencje/niezrównoważony wyścig techniki, gospodarczy = lawinowy wzrost skali i ilości problemów.
 
Politycy, dyżurni „ekonomiści”, kooperujące z nimi media, niczego od lat nie podważają, bo o tym wszystkim doskonale wiedzą, i dalej te kanalie, kreatury, bestie będą to przemilczać i kontynuować swoje dzieło niszczenia, zadłużania/pogrążania, a ludzkie bydło dalej będzie się im podporządkowywać, i dalej będzie przeciwne konstruktywnej alternatywie (a m.in. dlatego, że nie jest ona przedstawiana w telewizorze i przez tzw. osobę powszechnie publiczną, i dlatego, że wszystko odbierają i oceniają emocjonalnie, dlatego, że są krótkowzroczne, bezwzględnie egoistyczne (po nich Ziemia może być choćby i bez surowców, przyrody, w tym bez drzew, cała skażona chemicznie, promieniotwórczo, wszystko i wszyscy martwi – oni ch... na to kładą, mają to w d..., oni to pier..., itp., itd...), itp., itd. (...)).
 
Jak temu zaradzić: trzeba zmniejszyć wielkość naszej populacji do 500 mln – rozmnażają się WYŁĄCZNIE ludzie o wysokich pozytywnych walorach, takim potencjale, usuwać nawet w najmniejszym stopniu patologiczne płody, uśmiercać takie noworodki, trzeba stosować eutanazję, uśmiercać destrukcyjnie oddziałujących na innych dewiantów, degeneratów, debili, psychopatów, przeprowadzić światowe rozbrojenie z zakazem takiej produkcji, wprowadzić na całym świecie PRAWO UNIWERSALNE/NADRZĘDNE - OBOWIĄZUJĄCE ZAWSZE, WSZYSTKICH I WSZĘDZIE, racjonalny system, w tym racjonalną ekonomię, której elementem będzie taka produkcja, bezodsetkowy system pieniężny, a w dalszym etapie system bezpieniężny.
 
 
//www.constructalia.com/pl_PL/style-i-materialy/stal-nierdzewna/5038762/page.jsp
STAL NIERDZEWNA
TRWAŁY MATERIAŁ BUDOWLANY

Stal nierdzewna to materiał wyjątkowo ekologiczny, ponieważ może być przeznaczony do ponownego wykorzystania praktycznie w nieskończoność - w budownictwie, współczynnik skutecznego odzysku wynosi prawie 100%. Stal nierdzewna to materiał praktycznie niezniszczalny, ale jednocześnie obojętny dla środowiska: w kontakcie z substancjami takimi, jak woda nie wydziela żadnych czynników, które powodowałyby zaburzenie jej składu.

Zalety te sprawiają, że stal nierdzewna doskonale nadaje się do stosowania jako elementy budowlane narażone na działanie czynników atmosferycznych: dachy, fasady, systemy odzyskiwania wody deszczowej lub przewody sanitarne. Trwałość stali odpowiada potrzebom zrównoważonego rozwoju: nasze doradzctwo w zakresie wyboru, montażu i konserwacji Waszego rozwiązania zapewnią jego niezrównaną trwałość.

Używana często do wykonania elementów zewnętrznych elewacji lub pokryć dachowych, stal nierdzewna doskonale nadaje się również do wykorzystania w postaci okładzin, obudów lub wewnętrznych elementów dekoracyjnych. W ostatnich latach, nowe możliwości zastosowania stali nierdzewnej pojawiły się w sektorach, w których do tej pory stosowane były inne rodzaje stali lub materiałów: konstrukcje budynków mieszkalnych lub basenów, a także okładziny zewnętrzne budynków przemysłowych. Zastosowania te sprawiają, że stal nierdzewna jest obecnie materiałem łatwo dostępnym, a nie jedynie luksusowym.

Rodzaje (gatunki) stali nierdzewnej
Istnieje ponad sto gatunków stali nierdzewnej. Są one sklasyfikowane w czterech głównych grupach odpowiadających precyzyjnie określonym strukturom metalurgicznym (europejska norma EN 10088).
 
[Ile wytrzyma produkt wykonany z zwykłej stali, z ceramiki, z drewna, z plastiku, np. długopis, wiadro, miska, umywalka, miska ustępowa, krzesło, stół, meble, rower, samochód, znak drogowy, lampa uliczna, kran, garnek, rury wodne, kanalizacyjne, gazowe, brodzik, wieszak na ubrania, guziki, itp., itd., a ile dziesiątków, setek lat z stali nierdzewnej, którą ponownie się wykorzystuje niemal nieskończoną ilość razy po zużyciu produktu... - red.]
 
 
Jeśli superkondensatory rzeczywiście są, na każdym etapie, dużo mniej szkodliwe dla środowiska niż akumulatory, to należy zwolnić ich produkcję, sprzedaż, kupno z podatków, gdyż ich upowszechnienie, w mse akumulatorów, będzie ekologicznie, zdrowotnie, ekonomicznie korzystne (obecnie jest to nierealne na większą skalę, z uwagi na b. wysoki koszt superkondensatorów).
 
15.07.2012 r.
Wysłałem to rządowi, Kancelarii Sejmu, Senatu:

Trzeba ogłosić program naukowo-badawczo-wdrożeniowy: SUPERKONDENSATORY (SK) NOWEJ GENERACJI, i:
- przeznaczyć na ten cel wyłonionemu zespołowi odpowiednią kwotę pieniędzy,
- niezależnie od tego ogłosić dla każdego, kto przyczyni się czy osiągnie sukces: za podwojenie pojemności superkondensatorów (sk)- 10 mln zł nagrody, a za zwiększenie ich pojemności 10-krotnie -100 mln zł – przy zachowaniu ich ceny, tak samo za wprowadzenie zmian technologicznych umożliwiających obniżenia ich ceny: o połowę - nagroda 10 mln zł, 10-krotnie -100 mln zł.

Trzeba także wprowadzić na rynek superkondensatory, których parametry będą odpowiadać w jak najszerszym zakresie potrzebom, czyli m.in. nadające się do współpracy z prądnicami napędzanymi turbinami wiatrowymi, do zasilania przenośnych komputerów, elektronarzędzi, rowerów z wspomaganiem silnikiem elektrycznym (o rozmiarze: 20 x 30 x 30 cm), samochodów z napędem elektrycznym, oraz o napięciach m.in.: 12, 24, 36, 48 V, oraz do nich sterowniki, ładowarki.
Należy także na masową skalę zastępować baterie, akumulatory superkondensatorami, i w msh publicznych umieszczać indukcyjne ładowarki (np. w formie pionowo zamontowanych płyt, między którymi by się przechodziło), gdzie będzie można bezpłatnie, po przyłożeniu na chwilę odbiornika elektrycznego naładować sk.
 
Jak twierdzą zajmujący się badaniami nad suprkondensatorami, w ciągu kilku lat zostaną wprowadzone sk o pojemności zbliżonej, a może nawet większej od akumulatorów.
Akumulatory mają sprawność ok. 60% (przy niskich temperaturach dużo mniejszą), wytrzymują zaledwie 500-3000 cykli pracy, trzeba je ładować kilka godzin, zawierają toksyczne substancje. Superkondensatory mają sprawność ok. 95% (praktycznie bez względu na temperaturę), wytrzymują 1 mln cykli pracy, ładuje się je w ciągu kilku minut, nie zawierają toksycznych substancji.
 
A zatem, w ciągu tego czasu należy zbudować infrastrukturę drogową dla pojazdów nimi zasilanych.
 
 
„Wieczny” akumulator z regulacją napięcia wyjściowego
//www.elektroda.pl/rtvforum/topic2462506.html
-------------------------------------
Więcej m.in. o superkondensatorach:
ELEKTROWNIA WIATROWO-POMPOWO-WODNA, WYKORZYSTYWANIE TURBIN O PIONOWEJ OSI OBROTU, ENERGII SPRĘŻONEGO POWIETRZA, WODY, POLA MAGNETYCZNEGO, GEOTERMICZNEJ I INNYCH
//www.wolnyswiat.pl/9h2.html

KOMENTARZE

 • PKB jezd gupie ...
  Jedno z najbardziej debilnych pojęć stosowanych przez pseudo-ekonomistów to PKB.

  *** Dowód ***

  Wyobraźmy sobie bezludną wyspę. Na niej dwóch ludzi. Jeden ma milion, drugi ma kamień.

  Wersja A: w ciągu dnia nie wydarzyło się NIC, nadal jeden ma milion, a drugi kamień, PKB wynosi ZERO.

  Wersja B: w ciągu dnia właściciel pieniędzy kupił kamień za milion, a potem go odsprzedał. Stan posiadania IDENTYCZNY, jak w wariancie pierwszym, ale PKB wynosi 2 MILIONY !!!

  *** Koniec dowodu ***

  Oczywiście rzeczywistość różni się od tego prostego opisu, ale nie zmniejsza to w niczym DEBILIZMU stosowania PKB ...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31