Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
70 postów 1171 komentarzy

Konstruktywna alternatywa: RACJONALIZM

Redaktor1966 - Piotr Kołodyński - autor-redaktor: www.wolnyswiat.pl

CO ZROBIĆ, BY BYŁO NORMALNIE, DOBRZE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pozytywna inwestycja przyniesie pozytywne efekty, a negatywna negatywne (jakie mamy efekty, takich dokonano inwestycji...).

 

Ludzi konstruktywnych trzeba samemu zatrudniać-opłacać!

Osobniki destrukcyjne same się zatrudniają-opłacają...

 

Jan Kochanowski (1530-1584 r.): "Polak nowe przysłowie sobie kupi - przed szkodą i po szkodzie głupi"...
Ciekawe, czy przez kolejne 5 wieków dalej będzie to aktualne...
 
 
PODSTAWOWĄ SPRAWĄ JEST WŁAŚCIWA INWESTYCJA, RESZTA TO EFEKT POZYTYWNEJ LAWINY
Masy są takie, jakimi je, bezpośrednio, pośrednio, ukształtowano. Ludzie świadomi są tacy, jakimi ich ukształtowali ludzie świadomi. Ludzie wybitni są tacy, jak sami się ukształtowali.
Kluczową przyczyną niepowodzeń w konstruktywizmie jest nie branie w nim udziału...
Za to do destrukcji jest zawsze więcej chętnych niż potrzeba!
(Piszę o tym od 2000 r., i robię to na wiele sposobów, bezskutecznie (na moim przykładzie: wpłaty w ciągu tylu lat mojej pracy wyniosły (w 8. roku): 100 zł, wsparcie medialne = 0, chęć współpracy z czyjekolwiek, w tym polityków, biznesmenów, mediów, strony = 0, ilość zamówień „WŚ” na DVD = 0. A więc szanse na pozytywne zmiany = ...))
Dlaczego jest od zawsze, wszechstronnie źle?Dlatego, że nie ma jak być, nie opłaca się być konstruktywnym.../dlatego, że opłaca się być osobą destrukcyjną (...)/czyli dlatego, że, od zawsze, wszechstronnie, jest na odwrót (...)...
Co zrobić, by było normalnie, coraz lepiej, dobrze?Wspieraj, w tym finansowo, umożliwiaj im działanie, zachęcaj, nagradzaj (a nie uniemożliwiaj, zniechęcaj, odstraszaj) tych, którzy potrafią to zrealizować, a zniechęcaj, karz za szkodzenie osobników, którzy doprowadzili, i to kontynuują, do złej sytuacji (więc nie postępuj absurdalnie, na odwrót, utopijnie)!
Działania mają być nie populistyczne, krótkowzroczne, utopijne, tylko całościowo przeanalizowane, przygotowane, racjonalne, skuteczne!
Kolejny warunek: trzeba to, co proponują, i gdy jest to - merytorycznie - niepodważone/niepodważalne, realizować (a nie podporządkowywać się destruktorom, czyli, jak zawsze, postępować na odwrót...)!
PS1
[Proces zaśmiecania, zatruwania umysłu, uszkadzania, upośledzania, w tym zdolności do koncentracji, skupienia, rozumienia, uzależniania psychiki; degeneracji, degradacji zaczyna się od dziecka – bo ich „” opiekunowie już od ich pierwszych dni życia wystawiają je na radiowe, telewizyjne oddziaływanie... - red.]
Dzienniki telewizyjne, czyli opium dla ludu
 
Proszę odstawić trującą telewizję, radio i sekciarzy. A w tego mse stosować zdrową, pozytywnie kształtującą, konstruktywną alternatywę:
 
PS2
„Kto chce, szuka sposobu, kto nie – powodu.”
 
 
TAK NAPRAWDĘ, TO NIE DĄŻYCIE DO TEGO, BY BYŁO NORMALNIE, DOBRZE, I JESTEŚCIE W TYM B. UPARCI, KONSEKWENTNI (a jak ktoś jest przeciwny regresowi, destrukcji, to ocenicie jego propozycje, jego samego na odwrót, i go zignorujecie, by móc dalej zaspokajać swoje anormalne potrzeby, które wpoili, zakodowali wam psychopaci i debile, na których oddziaływanie się wystawiacie, których naśladujecie (inaczej nie da się zrobić tzw. kariery, prosperować, czy nawet przetrwać, bo to - od zawsze - ich świat, a zatem obowiązuje ich zasady, reguły...))…
Kto, jak, co, nas dzieli, pogrąża, dlaczego nie możemy się zjednoczyć, rozwiązać problemów (w największym skrócie):
- brak całościowego, w tym w znacznej części przypadków do tego zdolności, rozumienia, i stąd odpowiedzialności, a więc myślenia, analizowania, wnioskowania całościowego, w tym dalekowzrocznego, a zatem dogłębnie, czyli rzeczywiście, etycznego,
- dzielą, pogrążają nas psychopaci i ich pomocnicy: debile (zajmujący się tzw. polityką, przekazem medialnym, religijnym praniem mózgów tzw. duchowni, finansiści, bankierzy, tzw. biznesmeni zajmujący się realizacją prokonsumpcyjnej utopii),
- jest to spowodowane genetycznie uwarunkowaną i środowiskową, a zatem także nabytą, wszechstronną, degeneracją.
Jej skutkiem jest m.in. myślenie, postępowanie egoistyczne, w tym krótkowzroczne, destrukcyjne, niszczycielskie, zabójcze, w tym samobójcze, kierowanie się emocjami (co, kto wzbudza więcej emocji, to jest słuszne, tych trzeba wspierać, słuchać, tak postępować... A, że m.in. z tego powodu powstają efekty negatywnych lawin, to także wzbudza duże emocje...). Kolejną konsekwencją jest nazywanie spraw, postępowanie na odwrót, w tym destrukcyjny upór, realizowanie potrzeby szkodzenia, niszczenia (np. poprzez świadomie, nieświadomie, jawne, niejawne, bezpośrednio, pośrednio krytykowanie za prawidłowe myślenie, normalne postępowanie, w tym za dbanie o zdrowie, w tym psychikę, umysł, za domaganie się, dążenie do normalności, by było dobrze, wciąganie w nikotynizm, alkoholizm, narkomanię, zboczenia seksualne, szkodliwe odżywianie, radiowe, telewizyjne uzależnienie, w (tzw.) reklamową przemoc (w radiu, telewizji, w sklepach, w kinach, na ulicach, tekstami, dźwiękiem, miganiem napisami, obrazkami, światłem), w powtarzactwo, w polityków, którzy najczęściej występują, w koniunkturalnych, podporządkowanych, przekupionych, opanowanych, mediach, poprzez które najwięcej obiecują, w religijną, polityczną, systemową/ustrojową wiarę/obłęd; w zaśmiecanie, trucie umysłu, uszkadzanie, upośledzanie psychik; w niemyślenie, a w wierzenie; w pogodzenie, podporządkowanie się; w postępowanie, by było źle, by cierpieć (co wywołuje duże negatywne emocje, w tym strach, nienawiść...) – w pogrążanie się).
 
Jak temu zaradzić:
- trzeba wprowadzić racjonalny ustrój, którego kluczowym elementem będzie jawny nr identyfikacyjny i status każdego obywatela, pozytywna prokreacja, pozytywny wpływ środowiska, a więc takie warunki rozwoju, czyli wszechstronne doskonalenie naszego gatunku, a zatem zapobieganie pierwotnym przyczynom tworzenia, powstawania problemów.
 
 
Ludzi konstruktywnych trzeba zatrudniać, czyli umożliwiać im efektywne działanie, co będzie przyciągać kolejne takie osoby, oraz będzie zachętą dla pozostałych do takich działań, a resztę trzeba przekupywać (tak właśnie postępują destruktorzy, stąd to do nich tacy osobnicy lgną i są im lojalni, kosztem wszystkiego, w tym wszystkich innych. Więc lepiej ich przekupywać celem osiągania pozytywnych celów).
 
Jak rozpocząć efekt pozytywnej lawiny:
- trzeba wspierać finansowo osobę wybitnie konstruktywną, dając w ten sposób jej możliwość pełnego skupienia się na osiąganiu pozytywnych celów, w tym jednoczenia, opłacania* podobnych sobie, by razem stanowić wiarygodny magnes dla kolejnych osób, celem osiągnięcia skuteczności w działaniach, dzięki podziałowi ról, zadań wśród członków zgrupowania, wykorzystywaniu ich możliwości, w tym zdolności, a zatem i pomysłowości, kreatywności, tzw. znajomości, wiedzy.
 
*Osoby wybitnie konstruktywne także mają potrzeby finansowe, a by efektywnie działać dla wspólnego dobra, niektórzy muszą zrezygnować z tzw. zwykłej pracy zarobkowej, a jednocześnie pokrywać egzystencyjne wydatki, jak wszyscy, a oprócz tego ponosić dodatkowe koszty dodatkowej działalności. Inaczej się nie da! Bo bieda zniechęca, odstrasza, pozbawia możliwości wykazywania się skuteczną, praktycznie, konstruktywną inicjatywą na większą skalę, demoralizuje, wypacza, przymusza do skupiania się na swoich egzystencyjnych problemach, wymusza dostosowywanie się do negatywnych zasad, reguł.
PS1

Proszę także pamiętać, że dla mas osoba pozbawiona środków finansowych jest niewiarygodna, za to posiadająca spore zasoby finansowe, w dodatku dzięki społecznemu wsparciu wzbudza zaufanie, zainteresowanie i chęć współuczestniczenia w jej działaniach.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Ja to mam problem z tym, co piszesz. Bo tak w szerokiej perspektywie, czyli ogólnie zgadzam się, tylko nie pasują mi ‘różne drobiazgi” w Twoich publikacjach.
 • ad vocem
  To co trzeba zrobić to odebrać politykom prawa wtrącania się do gospodarki i rządzenia ludźmi. A potem połowę z nich wsadzić do kryminałów na czele z kliką Kaczyński-Tusk.


  Ps. Ups, zapomniałem, że to niemożliwe.
 • @InaMina 22:26:47
  M.in. tu jest wiele wyjaśnień:
  RACJONALNE MYŚLI, ANALIZY, WNIOSKI (kompentium mojego pisma www.wolnyswiat.pl )(cz. 1)
  http://www.wolnyswiat.pl/11h5.html
 • @Kohorta 22:30:01
  A może by tak zrobić film fantastyczny, jak to lądują przed sądem, a następnie na platformie z szubienicą przed obywatelami w imię prawa i sprawiedliwości...

  ZA CO POSTAWIĆ TZW. POLITYKÓW PRZED SĄDEM, TRYBUNAŁEM
  http://www.racjonalnyrzad.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=14
 • Redaktor1966
  Ta? A po czym poznaje sie takiego konstruktywnego? Rozumiem, ze na takim konstruktywnym nie mozna wtopic, wiec wszyscy sa zainteresowani. Naprawde!
  Zalozmy, ze chcialbym takiego chlopca zlotego zatrudnic. Jak go poznam?
  Tzn to jest taki ktos jak Ty?
  Twoje pomysly eugeniczne moglyby faktycznie dac zarobic, mniejsza o moralnosc, ale gdyby probowac wlozyc w te generatory, to obawialbym sie o zwrot nakladow. Moze nieslusznie, kto to wie...ten co zaryzykuje kase?:)
  Wiesz, inwestycje zasadniczo opieraja sie o umowy, gwarancje, realizacje pewnego zalozonego planu. Zagwarantujesz efekt? Czym? Co masz? Zyciem?
  No bracie, to jak Ty swoje zycie na szali kladziesz, to rozumiem, ze masz rynek obadany, wszelkie regulacje prawne i technologie przemyslana na tip-top, nie? Nie da sie stracic, nie?
  Szacun!

  Podales przyklad swojej wizjonersko-konstruktywnej dzialalnosci. 8 lat, wszystkie wskaxniki nawet nie drgnely. Zero, a rozsiewasz to wszedzie i przy kazdej okazji.
  Ile lat musi uplynac, abys konstruktywnie stwierdzil, ze cos robisz nie tak? Pocieszasz sie, ze to nie twoj czas i innym wielkim tez sie to zdazalo? Swiat nie dorosl?
  Jedno Ci trzeba przyznac - jestes uparty..
  Pamietaj, zawsze jak nie dziala, to zanim podniesiesz sluchawke, aby opierdolic dostawce czesci, najpierw spradx co sam zjebales skladajac, bo jak przyjedzie serwis to Ci bedzie lyso..
 • @Torin 00:13:53
  Nim projekt jest bardziej racjonalny...
  http://www.wolnyswiat.pl/20h5.html

  TO TYLKO... REALIZACJA UTOPII/ZBRODNIE PRZECIWKO NAM I NASTĘPNYM POKOLENIOM, NATURZE; ŻYCIU NA ZIEMI!!! (skrót)
  http://www.wolnyswiat.pl/14sh5.html
  __________________________

  RACJONALNY RZĄD ŚWIATOWY/RACJONALNY DYKTATOR ŚWIATA. RACJONALNE - KONSTRUKTYWNE - ZARZĄDZENIA DLA ŚWIATA
  http://www.wolnyswiat.pl/24.html

  PROPOZYCJE
  http://www.pzepr.pl/forum/viewforum.php?f=7&sid=e751ef3d0f4f803555256f5ffcb8e0a9

  ------------------------------------

  By wdrożyć pomysł potrzebni, odpowiednio, są:
  - pomysłodawca (to moja rola),
  - analitycy,
  - ekonomiści,
  - projektanci,
  - inżynierowie,
  - konstruktorzy,
  - technolodzy,
  - wdrożeniowcy
  - i wielu innych.

  Dopiero wtedy, gdy pomysł okaże się sensowny można przejść do kolejnych etapów jego realizacji, a efektywna współpraca jego realizatorów może przynieść pozytywne efekty (od każdego najlepiej wymagać tego, co efektywnie potrafi).
 • @Torin 00:13:53
  Przykłady całościowego, a więc i dalekowzrocznego myślenia, analizowania, wnioskowania, czyli także dogłębnie, a więc rzeczywiście, etycznego szacowania znajdują się m.in. tutaj:
  RACJONALNE MYŚLI, ANALIZY, WNIOSKI (kompentium mojego pisma www.wolnyswiat.pl )(cz. 1)
  http://www.wolnyswiat.pl/11h5.html

  PROKONSUMPCYJNA EKONOMIA..., DĄŻENIE DO BOGACTWA...
  http://www.wolnyswiat.pl/7h2.html

  PRZYKŁADY SZKODLIWEJ PRODUKCJI, TAKICH ZAJĘĆ
  http://www.wolnyswiat.pl/10h2.html

  PKB!... WOLNOŚĆ GOSPODARCZA!... MSCA (tzw.) PRACY!...
  http://www.wolnyswiat.pl/13h2.html

  W imię dobraaa... O TZW. LECZNICTWIE...
  http://www.wolnyswiat.pl/14h2.html

  -----------------------------------------------

  A odnośnie obecnego systemu, sytuacji w skrócie:

  „Demokracja prowadzi do [destrukcyjnej] dyktatury.” Platon (żył na przełomie V i IV wieku przed naszą erą)

  Oto kolejne oblicze demokracji w praktyce...
  Destruktorzy (to są psychopaci i ich pomocnicy debile) się wszechstronnie zabezpieczyli, a m.in. tworząc nieprzekraczalne bariery dla konstruktywistów:
  - brak dostępu do nich i w różny sposób opanowane powszechne media,
  - opanowane szkoły, w tym tzw. programy nauczania,
  - niedostępność do zdemoralizowanych, wypaczonych, anormalnych umysłów członków społeczeństwa/wyborców z konstruktywnymi projektami (takie propozycje, ich autorzy są uważani za szkodliwych, nienormalnych, złych...),
  - nierealność wygrania wyborów bez dużego wsparcia finansowego,
  - obstawione tzw. komisje wyborcze...,
  - obstawiony sejm i senat (tak więc nic, co im nie odpowiada nie przejdzie),
  - „wypadki”, „samobójstwa”...,
  - podporządkowane prokuratury, sądy.

  Tak więc próbowanie zdziałania czegoś konstruktywnego w takim/ich - stworzonym przez nich i dla nich systemie jest z góry skazane na niepowodzenie.
  Również kierowanie się, zarówno własnym jak i wpojonym, głosem mas nie prowadzi do niczego dobrego.


  „Głupcy są zawsze i wszędzie ogromną większością, a demokracja ma za podstawę większość.”

  ALE MY TAK CHCEMY!!! ALE MY UWAŻAMY, ŻE SKORO TAK CHCE WIĘKSZOŚĆ, TZN. ŻE TO JEST DOBRE - NO TO SPEŁNIAJCIE NASZE JEDYNIE SŁUSZNE ZACHCIEWAJKI!!!...
  Obłąkane, anormalne, chore, fizycznie, w tym psychicznie, a w efekcie i umysłowo upośledzone, debilne, psychopatyczne ludzkie bydło chce się rozmnażać, a bezmyślne bydło uważa, że to jest dobre i jest za, wykonywać zbędne, szkodliwe prace, w tym produkować/zamieniać co się da na „szybkie śmieci”, przyszłe trucizny, na które brakuje już msc na wysypiskach, a w efekcie rabować, niszczyć zasoby naturalne, skażać środowisko, truć ludzi, przyrodę, i żeby ich jeszcze za to opłacać wysokimi pensjami, wspierać dotacjami, dopłatami, nagradzać wysokimi rentami, emeryturami, by na to nie pożyczać/nie zadłużać się, ale by na realizację tej destrukcji pieniądze »skądś się brały«, by rządzili ludzie wybitni, ale to oni mają ich głosem większości wybierać, wskazywać im co mają realizować, ich oceniać, i żeby jeszcze dzięki temu wszystkiemu było coraz lepiej...


  DEMOKRACJA; GŁOS WIĘKSZOŚCI; WYNIKI GŁOSOWANIA...:
  - czy powietrze, wody, gleby powinny być życiodajne? – NIE!!
  - czy powinniśmy dbać o przyszłe losy istnień na Ziemi? – NIE!!
  - czy ludzie powinni być inteligentni, zdrowi, urodziwi, normalni, dobrzy? – NIE!!
  - czy powinniśmy doskonalić nasz gatunek, w tym zapobiegając m.in. w ten sposób pierwotnym przyczynom destrukcji? – NIE!!
  - czy decyzje powinni podejmować wyłącznie ludzie zdolni do całościowego myślenia, analizowania, wnioskowania, dalekowzroczni, rzeczywiście etyczni, a więc racjonalni? – NIE!!
  - czy powinno być normalnie, dobrze? – NIE!!

  A zatem w IMIĘ GŁOSU PRZEOGROMNEJ WIĘKSZOŚCI dalej do władzy dochodzić będą destruktorzy (psychopaci i ich pomocnicy: debile) i będziemy kontynuować wszechstronnie: szkodzenie, niszczenie, degenerację, regres, destrukcję, zagładę, w tym samozagładę i nazywać to na odwrót, czyli: pomaganiem, ratowaniem, postępowaniem jedynie słusznym, moralnym, humanitarnym, etycznym, dobrym, i głosić, że demokracja jest najlepszym, jedynie słusznym rozwiązaniem, i że nie ma innego!!
 • @Redaktor1966 17:42:56
  By wdrożyć pomysł potrzebni, odpowiednio, są:
  - pomysłodawca (to moja rola),
  - analitycy,
  - ekonomiści,
  - projektanci,
  - inżynierowie,
  - konstruktorzy,
  - technolodzy,
  - wdrożeniowcy
  - i wielu innych.

  Wiecej was tam mama nie miala?! To Ty chcesz od razu fabryke w Lodzi otwierac? Jeszcze ksiegowe, wizazysci, prezesi, asystenci i facet od podlewania trawnika.

  Taki pomyslodacow, ktorzy rzucaja sobie pomyslem od czapy to jest 30mln.
  Zasadniczo to pomysłodawca, projektant, inżynier, konstruktor i wdrożeniowiec to jest ten pierwszy madry co jamniczka wymyslil.
  Jacys technolodzy to sie pojawiaja poxniej jak to juz wszystko dziala, policzone kasowo, zamiarowana jest produkcja znaczaca i wszyscy trzesa dupami, czy wyliczenia pokryja sie z rzeczywistoscia.
  Analitykow i ekonomistow to ma inwestor, ale jak nie masz, choc z grubsza, ramowych wyliczen ekonomicznych, to twoje szanse aby przychylil ucha gwaltownie maleja..

  "Dopiero wtedy, gdy pomysł okaże się sensowny można przejść do kolejnych etapów jego realizacji"
  Tzn tak. Ty rzucasz pomysl od czapy, ktos tworzy rozbudowany zespol badawczy i wdrozeniowy(?), zeby sie przekonac, ze jest od czapy.
  Kto placi? Czy Ty myslisz, ze to za darmo jest i bedziesz tak sobie siedzial i myslal, a oni beda sprawdzac twoje mysli na okolicznosc, czy moze w koncu cos sensownego wyartykulowales, bo przeciez nie obliczyles w CADzie? Od tego wedlug ciebie jest juz kto inny. Ty tylko siedzisz jak ten krol Julian i wymyslasz. Czasem cos olowkiem na chusteczce malniesz.

  Potem to juz nie ma deliberacji, tylko wchodzicie na rynek w zwartej formacji i trwa normalna wymiana ognia w kapitalixmie, albo oni was wykoncza, albo wy ich. To sie konkurencja nazywa, czy cos..

  Zamiast tego wszystkiego to lepiej isc robic do korporacji moze? Oni maja kase na wdrozenia, maja najlepszych analitykow, wszedzie trzymaja reke na pulsie, maja laboratoria ze startreka o jakich jakis drobny inwestor nie moze nawet pomarzyc i niczego bardziej nie pragna aby im wymyslac i oni poleca wdrozyc, aby wyrznac konkurencje w pien.

  Maja tam jakies etaty dla "pomyslodacow" jak sadzisz? To sie jakies kursy na pomyslodawce konczy?

  Wielu sie wybilo z niczego, ale w garazu, nie z ta cala ferajna i i tak kupa z nich poxniej zostala pozbawiona wplywu na swoje dzielo, a nie rzadko udzialu w zysku. Niektorych zabito.

  A co sie dzieje, jak pomyslodawcy mowi sie, ze pomysl jest bezsensowny? Nie zwraca uwagi, tak jak Ty?

  Oczywiscie byloby doskonale gdyby sie wlasciwie i pozytywnie inwestowalo, ale to truizm..
  Na przedpolu wiele wrakow pomyslow i projektow. Niektore jeszcze cieple..
 • @Redaktor ileś tam cyferek
  Jesteś beznadziejny...Patrz na Bolka TW-facet bez szkoły a ma już Nobla, był prezydentem a dzisiaj jest mędrcem Europy a ty gdzie jesteś?

  Wsadź sobie w tyłek swoje racjonalizmy, idź do lasu i popatrz na mrowisko, jak mrówki pracują...może wtedy zmądrzejesz.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31